Sunum & Infografik

Sunum & Infografik

Mimari fikirlerinizi geliştirirken, kendinizi sunum kitlenizdekilerin yerine koymanız çok önemlidir. İhtiyaçlarını, endişelerini ve olası sorularını anlamak için zaman ayırın. Neyse ki mimari sunum hizmetleri süreci, her aşamada düşünmenize yardımcı olabilir.

İster bir müzayedede ilk fikri sunuyor olun, ister yatırımcıları satın almaya ikna etmeye çalışıyor olun, ister son aşamada sunmanız gerekenleri sergiliyor olun, mimari sunum becerileri bir zorunluluktur. Çeşitli paydaşlara fayda sağlayacak çığır açan bir fikriniz olabilir, ancak sunum bunu doğru bir şekilde vurgulamalıdır. 

Yaklaşımınızın iyi düşünülmüş olduğu ve paydaşların beklentilerini karşılamaya muktedir olduğu hissini iletmek istiyorsunuz. Ancak, oturup bir slayt sunumu hazırlamaya başlamadan önce, ilk adım (fikri geliştirdikten ve hedeflerinizi anladıktan sonra), sunumunuzdaki tasarımları hayata geçirebilecek bir tasarımcı bulmaktır.

İlk taslaktan son 3D render'a kadar, mimari sunumunuzun izleyicileri şaşırtmasını ve yatırımlarını çekmesini istiyorsunuz. Bu adım için İKİ K TASARIM  Sunum hizmetleri ekibimiz yardıma hazır. Neredeyse on yıldır ekibimiz, azimli işletme sahiplerinin etkili sunum yapabilmelerine yardımcı oldu. Mimari sunum hizmetlerimiz, sunum kitlenizde gerçekten yankı uyandıran tasarımlar oluşturabilen, önceden onaylanmış tasarım profesyonelleriyle sizi eşleştirecektir.


Mimari sunumlar nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi, mimari sunumlar, bir mimari proje için fikirlerinizi ve planlarınızı sergilemenize olanak tanır. Paydaşlarınıza ne planladığınızı söylemenizi ve onlara soru sorma fırsatı vermenizi sağlayacaktır. 

Bu süreç aynı zamanda onlarla gerçekten etkileşim kurmanızı sağlar. Mükemmel bir mimari fikir yaratmak için onlara düşünce sürecinize ve kullandığınız yöntemlere ön sırada yer veriyorsunuz. Amacınız, hedef kitlenizin planınızı destekleyip desteklemeyeceğine karar vermesine yardımcı olacak, zamanı etkili bir şekilde bir fikir sunmaktır.

Sunumun kendisi, hedeflerinize ve paydaşlarınızın ne aradığına bağlı olarak değişebilir. Ancak, mimari sunumlarla ilgili bazı ortak unsurlar şunlardır:

  • Eskizler – İlk fikriniz neydi? Nerede başladı ve nasıl gelişiyor? Tasarımcılarımızın bu süreçteki amacı, ilk düşünce sürecinizi yakalamak ve düşüncenizin gelişimini hedef kitlenize sunmak olacaktır.
  • 3B modeller – İster CAD çizim hizmetleri ister gerçek 3D modelleme ve render hizmeti alıyor olun , paydaşlarınıza modelinize fotogerçekçi bir görünüm vererek tasarımınızın inceliklerini sergileyebilirsiniz. Tasarımcılarımız, hedef kitlenizin fikrinizin ne olduğu konusunda gerçek bir fikir edinebilmesi için çeşitli farklı açıları ve görüşleri sergilemenize yardımcı olabilir.
  • 2D taslaklar ve çizimler – Enerji sistemleri mimari tasarımın gerçek yapısına nasıl uyuyor? İmar kanunları ve yönetmelikleri için nelere dikkat edilmelidir? Bu adım, paydaşlarınızı mimari projeyle ilgili gerçek yerleşim, taslak ve inşaat yasaları hakkında bilgilendirebileceğiniz yerdir.
  • 360 Sanal tur – Bir 3D sanal örnek veya kullanıcıların dokunmatik ekran aracılığıyla yerleşim düzeninin çeşitli bölümleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyan bir özellik eklemek ister misiniz ? Bu seçenekler, bileşenlerinizin desteğini daha da sağlamlaştırmak için mükemmel araçlardır. Gerekli görünmese de akıllı telefonların, uygulamaların ve isteğe bağlı eğlencenin ön planda olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Sonuç olarak, izleyiciler diğer birçok medya biçiminde aynı düzeyde etkileşim, katılım ve yaratıcılık beklemektedir.
  • Geribildirim fırsatları – Sadece eserinizi sergilemek istemezsiniz, aynı zamanda muhtemelen başkalarının onun hakkında ne söyleyeceğini de duymak isteyeceksiniz. İster bir anket dahil etmek ister paydaşların girdilerini yerinde paylaşmalarına izin vermek isteyin, mimari detaylandırma hizmetlerimiz, hedef kitlenizin işinizle ilgili düşüncelerini paylaşmaları için verimli ve etkili yollar geliştirmek için sizinle birlikte çalışabilir.

Yine, bunlar bir mimari sunumun en yaygın ve standart bileşenlerinden bazılarıdır. Bununla birlikte, kitlenizin erişimine bağlı olarak bileşenleri çıkarmayı veya başka özellikler eklemeyi seçebilirsiniz. Sürecin tüm amacı, projenizin ayrıntılarını sergilemek ve yatırım ve ilgiye teşvik etmektir.

Fikir ve konsepte sahip olsanız da, üzerinde düşünülmüş ve detaylı bir mimari sunum geliştirmek için zamanınız olmayabilir. Yönetmeniz gereken çok şey olduğunu ve fikirlerinizi hedef kitlenize iletmenin zamanınız olmayabileceğini anlıyoruz. 

Bununla birlikte, bu süreç, planınıza ilgi çekmek için hala çok önemlidir. Bu nedenle İKİ K TASARIM'daki ekibimiz, işletme sahiplerini serbest tasarımcılarla eşleştiriyor. Mimari fikrinizle ilgili katılımı artırmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Hadi Başlayalım

Sizde Hemen ayrıcalıklarımızdan yaralanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Keşif ve Planlama

Talepleriniz doğrultusunda yapılacak olan işin keşfini 
ve ölçülendirme işlerini yapıyoruz.
Müşterinin bütçesi ve istekleri doğrultusunda proje hazırlama aşamasına geçiyoruz.

Konsept Tasarımı ve Dizayn

2D plan ve 3D görselleştirme işleri yapılıyor. Her alana ait 3-4 render görüntü karesi hazırlanır. Ve müşteri beğenisine sunulur.

logosmall.png

ikiⓀtasarim sayesinde paradan tasarruf edersiniz

Her bütçeye uygun ve en üstün niteliklerde hizmet vermeyi prensip haline getirmiş olduğumuz için,bütçenizin üzerinde hizmet alacağınızı taahhüt edebiliriz.
©2024 Kdrkse All rights reserved

Site İçi Ara

google-site-verification=fChiTE3Ammvuz-o1Kdb-mvUKZ6T8gD0jKok04Eb6R00